• MDD

1. 6. 2018

Tento rok sme MDD oslávili športom. Zasúťažili sme si v skákaní vo vreci, hádzaní loptičkou do kruhu, preťahovaní lanom. Potešilo nás aj kolobežkovanie, skákací hrad, ale najmä trampolína.

• Opekačka v ŠKD

28. 5. 2018

• Psíčkovo

28. 5. 2018

Dnes nás navštívili herci z Prešova a zahrali nám divadelné predstavenie Psíčkovo. Všetci sme sa výborne bavili a mali sme skvelý kultúrny zážitok.

• Deň otvorených dverí HaZZ Trebišov

18.5.2018

Počas dňa otvorených dverí HaZZ v Trebišove sme videli hasičskú techniku a ukážky jej využitia, vyskúšali sme si záchranné člny, špeciálne hasičské obleky, autá a dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o práci hassičov. Neobišli sme ani cukráreň, kde sme si dali sladkú bodku za super výletom.

10. 5. 2018

Pre mamičku moju milú, ktorú rada mám, veľké srdce namaľujem, k sviatku jej ho dám.

Na Deň matiek darujem jej jednu malú básničku, mamička hneď bude mať úsmev na líčku.

Oznam

Vážení rodičia,

Riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že na základe zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 udeľuje  dňa  7. 5. 2018 (pondelok)

riaditeľské voľno   z organizačných dôvodov.

• Stavanie Mája

30. 4. 2018

Prešiel rok a opäť sme sa zišli pri príležitosti stavania mája, ktoré má v našej obci už dlhoročnú tradíciu. Aj tento rok sme sa rozhodli postaviť máj, ako symbol lásky a ochrany obydlí pred chorobami, ako symbol dobrej úrody a dobrého rastu na poli. Aj my s našimi deťmi sme prišli privítať máj tancom a spevom a vyjadriť tak pozdrav prichádzajúcemu mesiacu máj, ktorý prináša vždy nával novej energie, modrú oblohu, slnko i teplejšie rána.

20. 4. 2018

Deň Zeme sme si pripomenuli aj v tomto roku. Po prezentácii sme sa naučili triediť odpad a rozdelili sme sa do 4 skupín. Každá skupina sa vystriedala pri príprave stromu zásad ochrany prírody, skladaní obrazov z nastrihaných novín, rozlišovaní materiálov hmatom ale aj upratovaní jazierka a triedení odpadkov. Po skončení týchto činností na stanovištiach sme spoločne vylúštili tajničku, povedali sme si o význame včiel pre ľudstvo. Na záver sme si vyfarbili čelenky so Zemeguľou. Naučili sme sa, že každý z nás môže prispieť k ochrane nášho životného prostredia.

• Vesmírne telesá

V piatok 13. 4. 2018 sa v našej škole uskutočnila prednáška o Vesmírnych telesách. Dozvedeli sme sa veľa nového o Vesmíre, telesách Slnečnej sústavy aj o kozmonautoch a družiciach vo vesmíre. Pripojili sa k nám aj deti z MŠ. Prednáška bola veľmi zaujímavá.

V riadnom termíne zápisu do 1. ročníka bolo zapísaných 6 detí.

26. 3. 2018

Do našej školy sa prišli pozrieť v rámci Dňa otvorených dverí deti z Materskej školy. Pripravili sme si pre nich veľa aktivít. Naše dievčatá im zatancovali a zarecitovali, potom deti vypracovali pracovné listy, vyrobili si slniečko, aktovku, zasúťažili a zatancovali si spoločne s nami. Na záver im pani učiteľky pripli medaily za to, že boli veľmi usilovné. V škole sa im veľmi páčilo.

• Návšteva Zemplínskeho múzea a Zemplínskej knižnice v Trebišove

19. 3. 2018

Veľká Noc je za dverami a tak sme sa vybrali do Zemplínskeho múzea v Trebišove načerpať inšpiráciu v zdobení kraslíc. Z múzea sme sa presunuli do Zemplínskej knižnice, kde sme sa dozvedeli veľa nového o knižnici a knihách a bol pre nás pripravený zaujímavý program. Náš výlet sme ukončili v cukrárni U Hasana.

Pozývame Vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Základnej školy v Zemplínskej Novej Vsi

dňa 26.3.2018 (pondelok) o 09:00hod.

Príďte si pozrieť našu školu a triedy.

Pripravené sú rôzne aktivity pre Vaše deti.

Radi zodpovieme na všetky Vaše otázky.

TEŠÍME SA NA VÁS!

Riaditeľstvo Základnej školy, Úpor 9, Zemplínska Nová Ves

Vám týmto oznamuje, že

Zápis do 1. ročníka

pre školský rok 2018/ 2019

sa uskutoční  v dňoch

4. 4. 2018 – 5. 4. 2018

v čase od 12, 00 hod. do 13, 30 hod.  v Základnej škole.

Na zápis je potrebné prísť s budúcim prvákom a priniesť:

• Vyplnenú žiadosť o prijatie dieťaťa do ZŠ
    • Občiansky preukaz zákonného zástupcu
    • Rodný list žiaka
    • Kartičku poistenca
    • U zdravotne znevýhodneného dieťaťa aj doklad o zdravotnom znevýhodnení.

V prípade, že Vám uvedený čas zo závažných dôvodov nevyhovuje, je možné dohodnúť si čas zápisu na tel. čísle: 0949367201 – Mgr. Jana Domonkosová – riaditeľka školy

oznamujeme Vám, že v dňoch  26. 2. 2018 – 2. 3. 2018  budú

Jarné prázdniny.

Do školy sa po prázdninách nastupuje   5. 3. 2018(pondelok)

Vážení rodičia,

riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že V zmysle Metodického usmernenia Ministerstva školstva SR č. 15/2005 –R. z 31.10.2005, ktorým sa vydáva Plán opatrení pre základné a stredné školy a školské zariadenia pre prípad pandémie chrípky v Slovenskej republike a na základe dohovoru s RUVZ v Trebišove  bude

prerušený výchovno – vzdelávací proces na dobu

od 21. 2. 2018 do 23. 2. 2018.

Z uvedeného dôvodu bude prerušená aj prevádzka ŠKD.

• Polročné prázdniny

Riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že v dňa

2. 2.  2018 budú Polročné prázdniny.

Do školy sa po prázdninách nastupuje  5. 2. 2018 (pondelok)

1. 2. 2018

Dnes sme sa preniesli do sveta rozprávok prostredníctvom zábavy, tanca, súťaží a dobrej nálady. Všetky čarodejnice, princezné, rytieri, kovboji, víly, tanečnice a iné rozprávkové bytosti sa dnes predviedli na fašiangovom karnevale, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s Materskou školou. Všetci sme sa výborne bavili.

• Polročné hodnotenie

31. 1. 2018

Dnes bolo žiakom školy slávnostne odovzdané polročné hodnotenie za 1. polrok šk. r. 2017/2018

• Vianočné prázdniny

Riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že v dňoch

23. 12. 2017  – 5. 1. 2018 budú Vianočné prázdniny.

Do školy sa po prázdninách nastupuje 8. 1. 2018 (pondelok)

• Základná škola, Úpor 9, Zemplínska Nová Ves 07616
    Úpor 9, Zemplínska Nová Ves 07616