• MDD Kasáreň Trebišov

31. 5. 2019

Pri príležitosti MDD sme sa zúčastnili dňa otvorených dverí v Kasárni v Trebišove, kde sme sa oboznámili s prácou profesionálnych vojakov a technikou, ktorú používajú. Nezabudli sme navštíviť aj našu obľúbenú cukráreň.

• Škola v prírode Tatranská Lesná

20. 5. 2019 - 24. 5. 2019

• Deň otvorených dverí - Hasiči Trebišov

17. 5. 2019

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána – patróna hasičov sme sa zúčastnili Dňa otvorených dverí v Hasičskej stanici v Trebišove. Priebežne sa uskutočnili zaujímavé ukážky z činnosti Hasičského a záchranného zboru, hasičskej techniky a vecných prostriedkov. Predviedli nám cisternové automobilové striekačky, výškovú techniku, člnovú techniku a prostriedky povodňovej záchrannej služby, lezecký výstroj, dýchacie prístroje, protichemické ochranné obleky a obleky proti sálavému teplu, hasiace prístroje. Veľmi sa nám tam páčilo.

9. 5. 2019

Mamička si zaslúži nielen našu úctu, zaslúži si našu lásku, zaslúži si, aby sme sa starali o jej šťastie. Deň matiek je príležitosť všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali. Zároveň je to dôvod, aby sme svojej mame vyjadrili city, aby sme ju objali, dopriali jej radosť. A preto sme dnešné podujatie venovali  mamičkám. Chceme im popriať všetko najlepšie a to nielen dnes, ale po celý rok.

Oznam

Vážení rodičia,

Riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že na základe zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 udeľuje  žiakom školy dňa  10. 5. 2019 (piatok)  riaditeľské voľno   z organizačných dôvodov.

• Stavanie Mája

30. 4. 2019

Aj keď sa nám zhoršilo počasie, my sme sa nenechali odradiť a tak ako každoročne sme Mája postavili. Prichádzajúci máj sme privítali spevom a tancom.

26. 4. 2019

Aj my sme si pripomenuli, že naša Zem je iba jedna. Jej prírodu, ktorej sme súčasťou si musíme chrániť. Naučili sme sa, ako správne triediť odpad, vyčistili sme si od odpadkov školský dvor a jeho okolie, roztriedili sme si živočíchy podľa ich výskytu a na záver sme si vytvorili Zemeguľu a vložili ju do naších rúk. Budúcnosť Zeme je v rukách nás všetkých.

• Divadelné predstavenie Ferdo mravec

17. 4. 2019

Dnes sme sa zoznámili s Ferdom mravcom. Divadelné predstavenie sa nám veľmi páčilo.

• Zápis do 1. ročníka

3. 4. 2019

V riadnom termíne zápisu do 1. ročníka bolo zapísaných 10 detí. Prišla aj pani psychologička z PPPaP v Trebišove, aby zistila či novoprijatí prváci dovŕšili školskú zrelosť. Tešíne sa na stretnutie s nimi v septembri.

• Návšteva CVČ v Trebišove

3. 4. 2019

Dnes sme sa vybrali na návštevu do Centra voľného času v Trebišove. Mali tu pre nás pripravené rôzne aktivity. Veľmi sa nám tam páčilo. Nemohli sme obísť ani cukráreň. Zábavné predpoludnie sme ukončili v parku, kde sme mali radosť z kolotoča, preliezok i šmýkačky.Vrátili sme sa plní nových zážitkov.

27.3.2019

Počas Dňa otvorených dverí nás navštívili deti z našej Materskej školy. Najskôr im naši žiaci zatancovali, prečítali im krátku rozprávočku Ako dedko ťahal repku, potom nám deti ukázali ako vedia počítať, vyrobili si záložku do knihy a predviedli ako vedia pracovať s ceruzou. Na záver si zasúťažili a rozlúčili sa s našími žiakmi. V našej škole sa im veľmi páčilo.

22.3.2019

• Zápis do 1. ročníka

Riaditeľstvo Základnej školy, Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám týmto oznamuje, že

Zápis do 1. ročníka

pre školský rok 2019/ 2020 sa uskutoční  dňa

3. 4. 2019

v čase od 8, 00 hod. do 12,00 hod.  v Základnej škole.

Na zápis je potrebné prísť s budúcim prvákom a priniesť:

• Vyplnenú žiadosť o prijatie dieťaťa do ZŠ
    • Občiansky preukaz zákonného zástupcu
    • Rodný list žiaka
    • Kartičku poistenca
    • U zdravotne znevýhodneného dieťaťa aj doklad o zdravotnom znevýhodnení.

V prípade, že Vám uvedený čas zo závažných dôvodov nevyhovuje, je možné dohodnúť si čas zápisu na tel. čísle: 0949367201 – Mgr. Jana Domonkosová – riaditeľka školy

Pozývame Vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Základnej školy v Zemplínskej Novej Vsi

dňa 27.3.2019 (streda) o 09:00hod.

Príďte si pozrieť našu školu a triedy.

Pripravené sú rôzne aktivity pre Vaše deti.

Radi zodpovieme na všetky Vaše otázky.

TEŠÍME SA NA VÁS!

• Mestská polícia - exkurzia

20.3.2019

Na stanici Mestskej polície v Trebišove sme sa zoznámili s prácou mestských policajtov, psovodov, naučili sme sa zakladať papuču na koleso auta, oboznámili sme sa s fungovaním kamerového systému a spôsobom odchytu zvierat. Získali sme veľa nových poznatkov o práci policajtov. Odtiaľ sme sa presunuli do cukrárne, kde sme si dopriali sladkosti a vlakom sme sa vrátili domov.

• Korčuliarsky výcvik

20.3.2019

Počas korčuliarskeho výcviku sme si zopakovali korčuliarske zručností z predchádzajúceho roku, chôdzu po ľa de s pomocou kužeľa alebo bránky, ale i bez nich,  korčuľovanie, zdokonalili sme si techniku korčuľovania.

• Palacinkovanie

18.3.2019

Dnes sme si v ŠKD upiekli tie najlepšie palacinky. Chutili skvelo, lebo sme si ich pripravili spoločne.

Vážení rodičia,

riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám oznamuje, že v dňoch

18. 2. 2019 - 22. 2. 2019 budú Jarné  prázdniny.

Do školy sa po prázdninách nastupuje

25. 2. 2019 (pondelok)

• Polročné prázdniny

riaditeľstvo Základnej školy Úpor 9, Zemplínska Nová Ves Vám oznamuje, že dňa

1. 2. 2019 budú Polročné  prázdniny.

Do školy sa po prázdninách nastupuje

4. 2. 2019 (pondelok)

• Školský karneval

31. 1. 2019

Odmenou za polročné snaženie žiakov bola skvelá karnevalová zábava, o ktorú sa postarali naše perfektné animátorky Janka, Stanka, Jarka, Evka, Zdenka. Žiaci ZŠ aj deti MŠ sa predviedli v krásnych maskách, ktoré si zhotovili prevažne samostatne.Ďakujeme za krásny zážitok.

• Základná škola, Úpor 9, Zemplínska Nová Ves 07616
    Úpor 9, Zemplínska Nová Ves 07616